Depolanacak Eşyaların Paketlenmesi

Depolanacak Eşyaların Paketlenmesi

 

Eşyaların en üst seviyede paketlenmesi ve korunması hakkında Çözüm depo’dan bilgileri size aktaracağız.

Evinizin içinde ki eşyalarınızı geçici bir süre depolama hizmeti için herhangi bir firma ile anlaşıp tüm eşyalarınızı depo’ya kaldırma gibi bir söz konusu ise önemli olan unsur eşyalarınızı ne tür firma ile taşıyacağınız ve eşyalarız ne tür ambalajlama malzemeleri ile sarılacaktır.

Anlaşma yaptığınız veya yapacağınız firma ile muhakkak ne tür eşyaları firma paketliyecek size düşen paketleme nedir onu firmadan teyit ettiriniz.
Depolanacak eşyalarınız sağlam ve mükemmel bir şekilde kalması için mümkün olduğunca güvenli ve etkili bir şekilde paketlenmesi gerekir.

Depo’ya taşınacak eşyalar nasıl paketlenmelidir?

Depoya kadırılacak eşyaların paketlenirken dikkat edilmesi gereken pratik paketleme ipuçları: Daha fazla depolanacak eşyaların tavsiyesi…

1. Depolacak eşyaların kategorilere ayırın kısa sürede ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaları kitaplar, çocuklarınızı eşyaları veya evrakları hepsini bir araya koyunuz.

2. Ne tür eşyalarınızı hangi eşyalarınızı depo’ya koyacaksanız bunları ayrıntılı bir şekilde listesini çıkarın.

3. Sigorta edilirken hangi eşyalarınız depo’ya gittiyse onlarıda sigorta poliçesine ekleyiniz.

4. Paketleme de sağlam ve temiz koliler, plastik kaplar, kaliteli çift katlı havalı naylon pıtpıt, mobilyalar için özel üretilmiş battaniye, paketleme için bunları tercih etmenizde eşyaarınızı daha güvenli muhafaza etmektedir. Dayanıksız ve hemen yırtılacak eskimiş yırtılmış koileri ve çöp poşetleri kullanmayınız.

5. Kullandığınız veya kullanacağınız paketleme malzemeleri temiz ve dayanıklı olmasını tercih ediniz.

6. Kolilenecek eşyalarızı ağır olan ürünlerinizi kolinin altına üzerine ise hafif olan eşyaları koyunuz.

7. Ağır eşyalarınız için sağlam koli tercih ediniz.

8. Kolileri doldururken üstünü boş bırakmayınız taşıma esnasında sarsılma ve kırılma meydana gelebilir. Bu nedenle kolilerinizi üstünü taşmıyacak şekilde ağzı kapanacak şekilde yerleştiriniz. Daha sonra kai bantı ile sağlam bir şekilde üstünü, etrafını sağlam bantlayınız.

9. Mutfak eşyalarınızı (kırılacaklar) temiz ve kalın koliler ile altını sağlam bantlayıp daha sonra havalı laylon pıtpıt ile tüm kırıacakarınızı paketleyip ağır olan kırlıacakları alta üstüne ise hafif olan kırıacakları koyup kapatınız.

10. Tüm kolileri yaptıktan sonra Dikkat kırılır etiketleri yapıştırınız. Sadece etiketleri koliler için değil diğer eşyalarınız içinde kullanınız.

11. İstifleme ( araçta yerleştirme) Dikkatlı ve kolileri üste kolilerin altına ise ağır olan eşyaları koyunuz. İstifleme’de düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra tüm eşyalarınızı kamyonun kasanın kenarı ile bağlayınız.

12. Tüm mobilyaları demonte olabilen mobilyarınızı tek tek söküp ve ayrı ayrı paketleyip demontaj yapmadan depoya göndermeyiniz.

13. Deri mobilyalarınızı depoya göndermeden önce ve paketlemeden önce deri kremi ile mobilyalarınızı uzun sürecek depolamaya hazırlayınız.

14. Elektronik eşyalarınızı özel kutuları mevcut ise kutularını koyup depolayınız . Ama kutuları yoksa eğer sağlam koliler ile paketleyip daha sonra depolayınız.

15. Buzdolapı ve dondurucu eşyalarınızı taşımadan bir gün kala içini boşatıp buzları eridikten sonra güzel bir şekilde temizleyip kurutup daha sonra paketlemede ise kapaklarını hafif açık kalacak şekilde paketleyip depolayınız.

16. Giysilerinizi depolarken içlerine naftalin yerleştiriniz ve askılıklı elbise dolapları tercih ediniz hem kırışmaz hemde temiz düzgün bir şekilde kalacaktır.

17. Tüm eşyalarınızı kalın ve temiz kullanılmamış ambalajlama malzemeleri ile paketleyiniz.

Her zaman bilinmiş firma tercih etmenizi ve sigortalı taşıma hizmeti tercih ediniz. Sağlam paketleme yapıldığı zaman eşyalarınız uzun süre de depoda kaldığı takdirde herhangi bir hasar görmemiş olur. Ama sağlam yapılmayan paketeme eşyalarınızı hem taşıma esnasında hemde depo’da nem alır. Paketleme işlemine taşımanıza 1 hafta kala başlamalısınız. Nakliye firması paketliyecekse yapacağınız anlaşmaya göre değişmektedir. 1 Gün öncesi veya taşıma esnasına göre değişmektedir.

Depolanacak Eşyaların Paketlenmesi

Depolanacak Eşyaların Paketlenmesi

Makalemiz Hakkında Yorum Bırakabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.